Zwykle to, co odkrywamy po samodzielnych bojach, odkrył już przed nami ktoś inny, używał, nosił lub choćby tylko nosił się z zamiarem...
Blog > Komentarze do wpisu

Guma balonowa i medale

Mały nauczył się żuć gumę i puszczać balony. Jest z siebie strasznie dumny.

Dziś dostał 2 dobre stopnie i poprosił mnie o... paczkę gumy balonowej. No trudno teraz dostać, przyznacie dobrą gumę balonową, ale jakąś tam znalazłam i gdy wręczałam mu paczkę zobaczyłam najpiękniejszy na świecie uśmiech: DZIĘKI, MAMO! – powiedział takim tonem, jak przed paroma dniami, kiedy dostał swoje wymarzone rękawice bramkarskie.

Gdy wróciliśmy do domu po zajęciach długo stał przed lustrem i puszczał balony – cieszył się ich widokiem. Teraz nie może spać i czeka na tatusia, żeby mu pokazać jakiej to sztuki się wyuczył.

Im Taro większy, tym więcej radości, lepszy kontakt.

 

Otwieram Internet i widzę medal smoleński – czyste srebro. A może to moneta? Sama nie wiem. Nieważne. Wypuściła to wierna Mennica. Matka pracowała kiedyś przy Pereca w budynku, który już jakiś czas temu zburzono. Teraz ma tam stanąć nowoczesna konstrukcja ze szkła i stali (A węgiel to koks, to antracyt). Gdybym mogła przewieźć ją dziś samochodem, zobaczyłaby jak zmienia się miasto. Chętnie pokazać jej dzisiejszego Taro... tak choćby na chwilę.

Żal nie jest jednak tak wielki, bo w końcu nic ją już nie boli, a żywych zawsze boli zbyt wiele.

 

 

środa, 15 marca 2017, tani1

Polecane wpisy

  • Niedziela czyli zwykłe radości małych chłopców

    2 zmiany ciuchów i 2 pary butów do prania... upaprane w glinastej ziemi No właśnie piorą się buty. Delikwent ubrudził nawet najładniejszą czapkę. Na pytanie, gd

  • Czwartek

    Obudziłam się jak zwykle zwarta i gotowa do boju. No nie... nie jak zwykle. Ostatnio dopadają mnie pierwsze jesienne liście na głowie. Podobno to może być niedo

  • Malyna

    Zasadzona w zeszłym roku mała sadzoneczka ma już owoce. I nie są to owoce z drzewa złego i dobrego, a z krzaczka maliny. Zrywam i zjadamy po 2-3 regularnie. A m

Komentarze
2017/03/16 15:10:04
Tani, pięknie to ujęłaś, dzieci rosną i żal, że babcie tego nie zobaczą, ale też pocieszenie, że nie czują bólu. Bardzo się cieszę, że Twój syn coraz bardziej kontaktowy i jest dużo radości! :)
-
2017/03/16 15:19:29
Witaj, Sad. :) Ja też się cieszę. Jeszcze dużo pracy przed nami, ale w porównaniu z tym, co było już dużo mądrzejszy i bardziej samodzielny nasz synek.
Myślę, że śmierć jest jakimś procesem obiektywnym, którego tylko my tak odebrać nie jesteśmy w stanie, jeśli umiera ktoś drogi i bliski.
-
2017/03/17 18:48:44
Aż musiałem sprawdzić - no tak, dziś prawdziwych Donaldów już nie ma...
Dzisiejsze gumy jamę gębową odcukrzają i zęby wybielają, ale kto to - zwłaszcza ostatnie - sprawdzi. Może jesteśmy robieni w balona? ;)
-
2017/03/17 21:48:00
He Ssutrsey :D niechybnie od dawna jesteśmy w niego robieni. Opowiadałam małemu o Donaldach. Wiele bym dała, żeby je kupić. A nawet głupią Hubbe-bubbę, bo i z niej robiło się balony, ale to już w dorosłości. :D
Mimo to znalazłam gumę balonową Orbit. To... nie jest to, :( Jednak mam wrażenie, że ostatnio można u nas kupić tylko gumy makri Orbit, albo jakieś dziwolągi.
-
2017/03/18 15:33:19
Tani,
nie ma nic bardziej radosnego niz sukcesy, nawet te niewielkie, naszych dzieci.
Wazne jest nasze zaangazowanie do czasu kiedy beda samodzielne.
Odnosnie gumy do zucia sprawdz jaki jest sklad chemiczny, szkodliwe sa substancje BHA(E320) i BHT(E321), moga prowadzic do zaklocen hormonalnych a w polaczeniu tzw. koktailowym np. z witamina C moze prowadzic do wytworzenia wolnych rodnikow uszkadzających DNA.
W zalaczeniu link do artykulu w norweskiej prasie na ten temat, mysle ze znajdziesz tez duzo informacji na polskich stronach internetu.
www.vg.no/forbruker/mat/stor-test-av-sloe-rer-disse-tyg-gisene-inne-hol-der-far-li-ge-stoffer/a/23847005/
-
2017/03/18 17:07:30
Hej, Ekonat :). Dzięki, sprawdzę te konserwanty. Możliwe, że zażywając gumy do żucia w ciąży nieświadomie uszkodziłam DNA mojego małego :(. Nie mamy tu wielkiego wyboru jeśli chodzi o gumy. Niestety nie znam norweskiego, więc może... nie podawaj mi linków takich, co nie? Ale poszukam w polskiej prasie. :) Dziękuję i macham serdecznie.

View My Stats